Vyčistenie cesty pre robotický vysávač

Pred spustením vášho robotického vysávača by ste sa mali zamerať aj na vyčistenie priestoru, v ktorom sa bude vysávač pohybovať. Robotické vysávače sú veľmi užitočné a ušetria vám veľa času, treba im však občas pomôcť, aby sme neobmedzovali ich výkon. Z priestoru, ktorý chcete povysávať, by ste mali odstrániť dočasné prekážky ako sú hračky, stavebnice, noviny a podobne. Ak robot narazí na takúto prekážku a nebude ju vedieť vcucnúť tak môže uviaznuť na jednom mieste. Odporúča sa urobiť si poriadok aj v kábloch, pretože tenké šnúry mávajú tendenciu omotať sa okolo vysávača, ktorý by tak mohol strhnúť na zem predmet, z ktorého kábel vedie. Problémom môžu byť aj koberce s ozdobnými strapcami na stranách, do ktorých sa robotický vysávač zamotá.

Nezabudnite tiež na čistenie samotného vysávača, ktorý sa zaplní veľmi rýchlo, aj keď sa vám môže zdať, že ste v izbe nemali veľký neporiadok. Ak je váš vysávač určený na umývanie podláh, tak by ste podlahu mali najprv povysáva. Ak máte medzi dvomi miestnosťami vysoké prahy, tak musíte naprogramovať vysávač pre každú miestnosť samostatne. Robotické vysávače sú určené na odstraňovanie povrchového prachu alebo špiny a nehodia sa hlboké koberce alebo čistenie rohov a schodov. Základným pravidlom je postupovať vždy podľa odporúčaní výrobcu v návode na použitie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>