Úspešne sme vstúpili do éry robotov

 

Naozaj už sme dokázali vyvinúť funkčného robota, ktorý by dokázal v istých veciach nahradiť človeka? Nebojte sa, tak ďaleko ešte výskum nie je. V súčasnosti sa už však na trhu objavujú robotické vysávače, ktoré už spĺňajú určitú definíciu robota. Sú totiž absolútne samostatné prístroje, ktoré stačí len naprogramovať na určitý režim a následne samé povysávajú určený priestor. Znie to priam ideálne, nemyslíte?

 

A ono to podľa skúseností používateľov aj takmer ideálne je. Doteraz totiž bývalo upratovanie ako také nepríjemnou a nenávidenou súčasťou sobotného dopoludnia, pričom vysávanie bolo z toho nepríjemného ešte tým najhorším. Najväčším problémom bolo to, že pri vysávaní trpí chrbtica i kríže, ktoré sa výrazne namáhajú. Okrem toho je samotné ručné vysávanie značne neefektívne, väčšina z nás ho chce totiž mať čo najskôr z krku a preto niekedy prehliadneme drobný priestor, na ktorom sa nachádza špina. V súčasnosti sú všetky tieto starosti zabudnuté, a to práve vďaka robotickým vysávačom.  Pri ich požívaní sa nemusíte ani zohýbať, ani namáhať, ani mať zbytočné stresy či nervy. Stačí ich ráno pred odchodom do práce naprogramovať tak, aby vysávali v určenom čase, na určitom priestore a v danom režime. Za toto všetko môžeme vďačiť pokročilej technike, ktorá umožnila takýto rýchly vývoj spoľahlivých robotických vysávačov. Uvidíme, ako sa budú trendy vyvíjať, do pár rokov zrejme môžeme očakávať rozsiahlejšie nahradenie klasických vysávačov tými robotickými. Vy si pokojne odídete do práce, a po príchode domov nájdete uprataný a povysávaný byt. Skvelá predstava, no nie?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>