Starajte sa o ne s láskou

 

Robotické vysávače pripomínajú skôr návštevníkov z vesmíru ako domáce spotrebiče. Však ktorý bežný vysávač by si šiel sám dobiť energiu, keď mu z nej ubudne? Asi žiadny. Sú však robotické vysávače skutočnými domácimi spoločníkmi alebo len módnym výstrelkom?

 

Robotické vysávače nás očarili najmä svojím vzhľadom a praktickými veľkosťami, vďaka ktorým ich jednoducho odložíme pod skriňu či posteľ. Tie najmodernejšie dokážu už nielen samé jazdiť po byte a vysávať nečistoty, ale keď svoju prácu dokončia, sami sa „odložia“ naspäť na svoje miesto. Ako sme už spomínali, dokážu sa aj samé nabiť v prípade, že im dôjde energia. Na jedno nabitie dokážu pracovať nepretržite asi 2,5 hodín. To však hovoríme o modeloch iRobot. Ostatné vydržia bez nabitia pracovať asi 1,5 hodiny.

 

Povysávam ti celý byt alebo čo mi povieš

Jednotlivé modely sa od seba líšia aj rôznym počtom režimov čistenia. Je možné ich nastaviť tak, aby sa zamerali na jedno konkrétne miesto alebo povysávali váš byt komplexne. Pri meraní hlučnosti sa tiež na základe testovania zistilo, že robotické vysávače patria k naozaj tichým pomocníkom. Avšak pri otázke, či klasický vysávač môžete vyhodiť von oknom, vás možno trochu sklameme.

 

Klasické vysávače ešte nepatria do koša.

Pri robotických vysávačoch vo všeobecnosti platí, že ich sací výkon je v porovnaní s klasickými vysávačmi o niečo slabší, a preto nie je schopný nečistoty dôkladne odstrániť. Ak sa však u vás nenachádzajú koberce a potrebujete po príchode domov len tak prebehnúť vysávačom po dlážke, robotický vysávač vám veľmi rád pomôže.

 

Čítajte návod na použitie, aj keď ho nikto nečíta

Ak ste si už robotický vysávač do domácnosti zakúpili a chcete, aby vám slúžil čo najdlhšie, je potrebné sa oň aj patrične starať. Vieme, že návody na použitie dnes číta málokto, ale občas sa to oplatí. Najmä, ak chcete, aby vám spotrebiče vydržali v top stave čo najdlhšie.

Pred prvým použitím si poriadne prečítajte návod na používanie a postupujte presne podľa pokynov výrobcu. V prípade, že si nie ste niečím istí, zavolajte svojmu predajcovi alebo na infolinku, ktorá býva uvedená v návode na obsluhu.

 

Ak chcete mať podlahu bez škrabancov, odstráňte z nej všetky prekážky

Predtým, ako vysávač necháte robiť si jeho robotu, odstráňte z podlahy všetky predmety, ktoré by mohli poškodiť buď vysávač, alebo samotnú podlahu.

Nezabúdajte tiež na pravidelné čistenie kefky, ložísk a filtrov, a to presne podľa pokynov výrobcu. Kefky a filtre treba aj pravidelne vymieňať, inak by mohli spôsobiť poškodenia.

 

Nabíjajte tak, ako sa má

Každý vysávač má tiež iný typ batérie. Aby vydržala vo funkčnom stave čo najdlhšie, nabíjajte ju presne podľa pokynov, ktoré tiež nájdete v návode na použitie.

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>