Na čo musíte myslieť pred kúpou robotického vysávača?

 

Rozhodli ste sa vymeniť nepríjemnú námahu pri upratovaní s klasickým vysávačom za pohodlnejšiu a jednoduchšiu alternatívu s robotickým vysávačom? V tom prípade máte zrejme záujem o moderné robotické vysávače, ktoré významným spôsobom vstúpili na náš trh a priniesli naň malú revolúciu. Ešte pred kúpou si však zvážte niekoľko faktorov, ktoré môžu v tomto prípade byť veľmi dôležité. Vyhnete sa tak prípadným problém pri kúpe vysávača či prípadnému nevhodnému výberu.

 

Tak v prvom rade sa zamyslite nad priestorom, v ktorom bude robotický vysávač vo vašej domácnosti pracovať. Pokiaľ žijete v menšom byte či dome, tak vám odporúčame aj menší vysávač, ktorý nepotrebuje až tak vysoký výkon. Predsa len, malý priestor účelne povysáva aj menší robotický vysávač. Na druhej strane sú tu však väčšie priestory v interiéri, kde už skôr odporúčame kvalitnejšie modely s oveľa vyšším výkonom. Takisto si pri výbere vysávača všímajte veľkosť úložného priestoru pre vrecká s povysávaným odpadom. Tie sa vedia v závislosti od modelov líšiť a takisto to môže byť spojené so samotným priestorom, ktorý je určený na vysávanie. Veľmi dôležité je zvážiť si to, aké sú vlastne priestory vo vašom interiéri. Teda či tam je veľa problémových miest, ktorým sa robotický vysávač bude musieť vyhýbať, či tam sú schody, a podobne. Aj senzory pohybu sa totiž v závislosti od modelov vedia líšiť, čiže ak máte napríklad členitý priestor v interiéri, odporúčame vysávač s vyspelejšími senzormi. Ťažko vám poradíme nejako univerzálne. Len sme sa pokúsili poskytnúť niekoľko rád, ktoré by vám pri výbere správneho vysávača určite mohli pomôcť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>