Končí éra klasických vysávačov?

Bez pomocníkov, ktorí zbavia našu podlahu všetkej špiny, si nevieme predstaviť domácnosť už niekoľko desaťročí. Malé, či väčšie zariadenie, ktoré ťaháme za sebou a vysávame prostredníctvom dlhej hadice. Technológie však postupujú vpred míľovými krokmi a klasické vysávače postupne vytláčajú robotické. Podarí sa im to úplne?

Slovenský trh v súčasnosti ponúka veľké množstvo rozličných výrobcov robotických vysávačov, čo znamená len jedno. Robotický vysávač sa stal cenovo dostupný takmer každému. Už dávno neplatí, že si tohto domáceho pomocníka môže dovoliť len horná 10 percentná vrstva ľudí, ale aj my „smrteľníci“. Robotické vysávače boli vyrobené na každodenné čistenie najmä podláh, aby sa vo veľkej miere znížila prašnosť v domácnostiach a zároveň i množstvo roztočov, ktoré sa na podlahe nachádzali. Vysávanie tak nadobudlo iný rozmer a sme presvedčení, že v tom bude i pokračovať.

Cena za kvalitu

Robotické vysávače vyššej cenovej relácie zvládnu nielen hladké povrchy ako dlažbu, mramor či plávajúcu podlahu, ale i koberčeky s nízkym vlasom. Pri tých lacnejších variantoch sa vysávanie kobercov neodporúča, pretože by sa mohli zaniesť a výrazne sa tak znížiť ich životnosť. Robotické vysávače teda nájdu uplatnenie najmä v bytoch, v ktorých nie sú koberce. Cena robotických vysávačov v súčasnosti skutočne klesla a vysávač so základnými funkciami si dnes môže dovoliť už takmer každý.

Čistenie bez chémie

Ak vo vašej domácnosti prevláda podlaha bez kobercov, určite oceníte vysávač s funkciou antistatického mopu. V čom táto prevratná technológia spočíva? Najmä v rozštiepených mikrovláknach, ktoré nielenže dokážu účinne odstrániť prach, ale vás zároveň zbavia i takého znečistenia, akou je napríklad mastnota. A to bez použitia chémia.

Dezinfikujeme dlážky

Vcelku zaujímavou funkciou, ktorá stojí za našu pozornosť, je dezinfekcia dlážky. Tento proces je možný vďaka kvalitnej UV-C žiarovky, ktorá je svojím účinkom schopná odstrániť až takmer 100 percent nevítaných mikroorganizmov. To nepoteší len ľudí s respiračnými chorobami, ale v podstate všetkých, ktorým záleží na čistom a zdravom prostredí v domácnosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>