História robotických vysávačov

História robotických vysávačov nie je príliš dlhá a prvý model od spoločnosti iRobot s názvom Roomba bol na trh uvedený až v roku 2002. Vysávač bol oproti dnešným modelom ochudobnený o mnohé funkcie a obsahoval napríklad tri tlačítka pre veľkosti izby. Dodávaný bol v troch farbách – originálny strieborný model Roomba, modrý Roomba Pro a gaštanový Roomba Elite. Posledné dva modely sa dodávali s rozšíreným príslušenstvom, ale všetky tri modely obsahovali rovnaký robotický a čistiaci systém.

Druhá generácia vysávačov nazvaná Discovery bola uvedená na trh v roku 2004. Mali väčší priestor na odpad, lepší software ktorý dokázal vypočítať velkosť izby a rýchlejšie nabíjanie v nabíjacej základni. V roku 2005 bola uvedená na trh verzia 2.1 s aktualizovaným softwareom a novým predným kolesom.

Tretia generáacia Roomba 500 bola prvýkrát predstavená v roku 2007 a obsahovala aj infračervený senzor pre detekciu prekážok a obmedzenie rychlosti. Pridané bolo aj Dock tlačidlo a zvolené boli aj kvalitnejšie mechanické komponenty. Model mal aj dve virtuálne steny a pracoval hladšie ako predchádzajúce generácie.

V januári 2011 bol na trh uvedený model Roomba 700 s účinnejším čistiacim systémom a dlhšou životnosťou batérie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>