Batérie, akumulátory a iné starosti

Technológie neustále napredujú, čo bolo dnes novinkou, je už zajtra neaktuálne. Všetky možné vynálezy, hlavne tie elektronické, sa však nezaobídu bez „šťavy”.

Keďže sme generácia pohodlná, nechce sa nám zostať limitovaní dĺžkou kábla, ale chceme mať neobmedzený pohyb – kdekoľvek a kedykoľvek. Neustále vymieňanie batérii za nové je nielen finančne náročné, ale aj otravné. Pokrokom boli nabíjateľné batérie.

Na začiatku investícia do nabíjačky a potom už len dobíjať. Neustála manipulácia s nimi, zbytočné zabíjanie priestoru pri prenose a čakanie na dobitie bateriek nám však tiež veľmi nevoňalo. Vždy sa vybili v najnevhodnejšom momente a ak nemáte náhradné, ste nahratí. Ďalšou možnosťou sú akumulátory, ktoré sú ako súčasť elektroniky veľkým víťazstvom modernej doby. Dlhá výdrž aj životnosť. Doba nabíjania skrátená na minimum a fungujeme ďalej. Samozejme, časom sa opotrebujú a treba kúpiť nové, no i tak je to zatiaľ najlepšie dostupné riešenie a ich ceny nie sú likvidačné. Ktovie, možno je to zasa iba dočasné riešenie a onedlho nás technológie opäť posunú smerom vpred.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>