Ako funguje robotický vysávač

Robotický vysávač plní dve základné funkcie – čistenie a navigáciu. Navigácia vo vysávači je vykonávaná prostredníctvom základnej dosky a senzorov. Vďaka technologickému pokroku je táto navigácia veľmi pokročilá a programy vo vysávači sú funkčné iba s minimálnym ľudským vstupom. Senzory sa nachádzajú na nárazníku, ktorý je na prednej strane a ich úlohou je vyhnúť sa prekážkam. Tieto senzory neustále vysielajú signály, ktoré vysávač informujú o tom, či sa blíži k prekážke a vďaka nim si dokáže určit nový smer. Pred vysávaním sa odporúra odstrániť malé prekážky z podlahy, ktoré by mohli vysávaču brániť v pohybe. čistiace schopnosti sú podporené špeciálnym senzorom na nečistoty. Ďalej sa na vysávači nachádzajú čiastace kartáče, ktore zberajú nečisoty, tie motor vsaje do zásobníka.

Pre nákupom vysávača si určite porovnajte rôzne modely podľa ich ceny, sily a výkonu. Uprednostňujeme výkonnejšie modely so schopnosťou čistenia kobercov pred priemernými lacnými modelmi, ktoré nemajú niektoré dôležité funkcie ako schodiskové senzory alebo diaľkové ovládanie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>