Aké inovácie prináša robotický vysávač?

Ak ešte stále fungujete na zastaranom klasickom ručnom vysávači, tak rýchlo zabudnite na tento dnes už dávno zabudnutý trend a preorientujte sa na niečo novšie a zaujímavejšie. Veď na trhu je na to toľko možností, stačí si dobre vybrať! Jednou zo zaujímavých alternatív je robotický vysávač, predstavujúci jednu z najaktuálnejších noviniek na našom vysávačovom trhu. Táto novinka prišla odkiaľ inak, než zo západu. Prináša mnohé zaujímavé inovácie, tak si ich spolu predstavme.

 

Mali ste problém s napájaním vysávaču, trápilo vás náročné zaobchádzanie so šnúrou vedúcou do elektrickej zásuvky? Pravidlom pri starých vysávačov bolo aj to, že sa tieto šnúry pravidelne po istej  dobe pokazili a museli ste ich tak rozmotávať a navíjať sami a ručne. Robotické vysávače majú buď samonavíjacie šnúry, alebo (čo je častejší prípad) majú vlastné akumulátory na nabíjanie batérií. Okrem toho pri používaní vysávacích robotov nie je potrebné používať vrecúška, čo šetrí priestor a predovšetkým peniaze. Ďalšou zaujímavou inováciou je možnosť časovača pri používaní vysávača, čiže to, že sa ten zapne presne vtedy, kedy to vy potrebujete a vyžadujete. HEPA filtrácia sa už taktiež začína využívať, pričom je spojená s tým, že pri vysávaní netreba používať klasické sáčky. HEPA totiž s veľkou presnosťou odstraňuje nepríjemné nečistoty či mikróby. Poslednou novinkou je tzv. cyklónová technológia, tá sa síce na trhu využíva len dlhšie, mnohí výrobcovia ale stále ,,vychytávajú muchy“ a preto si na úplné prerazenie tejto technológie treba ešte chvíľu počkať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>