5 trikov proti zvieracím chlpom

Vonku nás trápia neskutočné horúčavy a o niečo viac to vnímajú tí, ktorí majú v byte štvornohého miláčika. Ich telo sa chce zbaviť nadbytočnej srsti a pĺznutie sa skrátka nadá prehliadnuť. Chlpy sú v jedle, práčke, všade. Prinášame vám však geniálne jednoduché tipy, ako sa ich rýchlo a ľahko zbaviť.

 

Aj keď sa mnohí milovníci zvierat zmierili s tým, že s príchodom chlpatého člena rodiny sa v domácnosti objaví aj pár chlpov, čo je veľa, to je veľa. Veď len keď svojho miláčika vyčešete, ostanete vám chlpov na dva ďalšie kožuchy. A dostať chlpy zo sedačiek, kobercov alebo oblečenia nie je práve najjednoduchšia vec. Preto sa oplatí mať ešte pár jednoduchých vychytávok, ktoré vám s upratovaním pomôžu.

 

 1. Prvý na rade je pes

  Ten najlepší vysávač s veľkým výkonom, ktorý si poradí s akýmikoľvek chlpmi, je samozrejmosťou. Avšak lepšie, než každý deň pobehovať s vysávačom po byte, je vziať do parády psa. Môžete si zakúpiť špeciálny nadstavec alebo rovno špeciálny vysávač. Faktom ale vždy zostáva, že starého psa nové triky nenaučíš, takže niektorí starší domáci miláčikovia sa môžu nadmerného hluku vysávača báť. Najlepším riešením je učiť zviera na „vysávanie“ odmalička a brať to ako hru. Potom sa už dobrovoľne rozvalí na dlážku a nechá sa pekne vysať.

 2. Lepiaci valček

  Veľmi dobrým pomocníkom, s ktorými sa ľahko zbavíte chlpov na oblečení či čalúnení, sú valčeky. Či už budú gumové, ktoré potom stačí len opláchnuť, alebo lepenkové. Menšie balenie môžete nosiť i so sebou. A keď nie je po ruke valček, poslúži vám ako prvá pomoc kancelárska lepiaca páska. Funguje rovnako ako valček, len sa s ňou horšie pracuje. Ale na očistenie kabátu pred dôležitou pracovnou schôdzkou postačí.

 3. Navlhčené rukavice

  Máte doma klasické gumové rukavice, ktoré používate pri upratovaní? Tak potom máte vyhraté! Sú osvedčeným trikom na zachytávanie chlpov. Jednoducho si ich navlečte na ruky, trochu navlhčite a zotrite.

 4. Magická sila statickej elektriny

  Použitie rukavíc môžete ešte viac vylepšiť. Ako? Tak, že si zadovážite rukavice so špeciálnym elektrostatickým povrchom. Ako to funguje? Lepkavá vrstva vytvorí elektrostatický náboj, ktorý umožní zachytiť všetky zvieracie chlpy. Jednoducho odstráni zvieracie chlpy z nábytku, textílií a iných ťažko prístupných miest.

 5. Ochranná hubka do práčky

  Oblečenie, ktoré je plné chlpov a vy sa ich neviete zbaviť, hodíte do práčky a dúfate, že to váš problém vyrieši. Avšak práve naopak. Od chlpov sú aj ďalšie veci. Čo s tým? Pridajte do každého prania jednu obyčajnú malú molitanovú hubku na umývanie riadu. Tá doslova absorbuje všetky chlpy. Pokojne môžete použiť aj kúsok obyčajného molitanu, výsledok bude rovnaký. Keďže však molitan nikdy nevyčistíte, radšej ho vyhoďte. Zas hubka na riad nie je až taká veľká investícia.

homepage

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>